Nabór do klasy sportowej – koszykówka chłopców – rocznik 2013!

Odklej nos od ekranu, wskocz na boisko!

Projekt powstał dzięki współpracy Władz Miasta Gorzów, Dyrekcji Szkoły SP 13 i Klubu Koszykówki Kangoo Basket, który obejmie sportowy patronat. IV klasa koszykówki chłopców zostanie utworzona od nowego roku szkolnego 2023/2024 i zgłaszać się mogą wszystkie zainteresowane dzieci niezależnie od zamieszkania, które obecnie są w trzeciej klasie.

Oferujemy:
– treningi koszykarskie w szkole z największymi tradycjami i sukcesami
– treningi z najlepszymi trenerami
– 10h WF tygodniowo
– wyjazdy na obozy sportowe
– możliwość rywalizacji w turniejach w Polsce i zagranicą
– udział w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski

 

A co z nauką? Czy warto?

Istnieją naukowe dowody, że aktywność fizyczna poprawia kondycję psychiczną młodego człowieka. Ruch i ćwiczenia fizyczne wpływają korzystnie na samopoczucie, ułatwiają radzenie sobie ze stresem, a także wspomagają leczenie oznak depresji, jeśli takie się pojawiają. Aktywność fizyczna przyczynia się również do poprawy takich sprawności umysłowych, jak szybkość podejmowania decyzji, planowanie i pamięć krótko- i długotrwała, skupienie i podzielność uwagi.

Ruch zmniejsza poczucie niepokoju i poprawia jakość snu, rozwija odpowiedzialność, pewność siebie i poczucie własnej wartości, pobudza empatię, kreatywność i zdolności społeczne. Sprawia, że u dziecka wzrasta poczucie własnej wartości. Tak więc z punktu widzenia rozwoju psychoruchowego dziecka aktywność fizyczna to konieczność.

Nasi uczniowie klasy sportowej mają świetne wyniki w nauce. Najlepsi mają średnią ponad 5, a nawet 6,0! Biorą z powodzeniem udział w olimpiadach przedmiotowych!


Jak zacząć przygodę z koszykówką? Jak sprawdzić czy to jest to?

Trening pod nabór do IV klasy sportowej – koszykówka chłopców –  rocznik 2013.
Poniedziałek i środa. W dniach: 20, 22, 27, 29.03.2023 r.
Godz. 19:00-20:00. Sala SP13. Ul. Szwoleżerów 2. Gorzów Wielkopolski.
Treningi są od października do końca roku szkolnego. Szczegóły u trenera. Tel. 796766636
Zajęcia są bezpłatne! Z myślą o uczestnikach klasy sportowej!  

 

Co dalej? 

Harmonogram naboru od klasy IV koszykówki chłopców w roku szkolnym 2023/24:
– udział w zajęciach mini koszykówki – rok szkolny 2023
– przekazanie informacji o naborze do klasy koszykówki chłopców – kwiecień 20223
– spotkanie informacyjne dla zainteresowanych rodziców – kwiecień 2023
–  testy sprawnościowe pod nabory do klasy :
I test sprawnościowy – 03.04 – godz. 19:00 – sala SP 13 (ul. Szwoleżerów 2)
II test sprawnościowy – 05.04  – godz. 19:00 – sala SP 13 (ul. Szwoleżerów 2)
– złożenie deklaracji udziału dzieci przez rodziców – maj 2023
– ogłoszenie listy dzieci zakwalifikowanych do klasy koszykówki chłopców – maj 2023
– termin składania deklaracji w rekrutacji uzupełniającej – czerwiec 2023
– ogłoszenie listy dzieci zakwalifikowanych w rekrutacji uzupełniającej – czerwiec 2023

 

Kto będzie trenerem Twojego dziecka?

Trener Marek Mańkowski
Założyciel Nothing But Net. Trener rzutu i techniki indywidualnej. Pracuje z zawodnikami w każdej grupie wiekowej, w różnych klasach rozgrywkowych. Doświadczenie trenerskie zdobywał w kraju jak i za granicą.

W wieku 30 lat spełnił swoje marzenie i dzięki wsparciu żony poleciał do USA. Odwiedził założyciela Pro Shooting System – amerykańskiej szkoły rzutu. Spotkał się z trenerami zawodników NBA! Był to Jerry Powell – jeden z najwybitniejszych trenerów techniki indywidualnej w USA. Trenował takie gwiazdy jak Lebron James, Kevin Durant czy Paul George. Ogromną wiedzę dostał od Drew Hanlen, założyciela Pure Sweat Academy – trenera zawodników młodego pokolenia w NBA J.Tatum, A. Wiggins, J. Embid czy Bradley Beal. Współpracował również z z Dickiem Helmem – asystent w 5 klubach NBA, m.in. as. legendarnego trenera NBA Trenera Lenego Williknsa. Trener Dick pracując w Denver przygotowywał Vasho Lenarda do wygranego konkursu rzutów za 3 pkt na All Star Game.

Trener Marek trening techniki indywidualnej rozkłada na czynniki pierwsze. Wzorując się na najlepszych zawodnikach i trenerach koncertuje się, aby każdy detal doprowadzać do perfekcji. Dba, a każdy ruch ma swój początek i koniec. Pracuje, aby celny rzut nie był przypadkiem. Przekonany jest, że rzuty w ostatniej sekundzie należą do najlepszych, tych co najciężej pracują nad swoim repertuarem.

Trener z pasją i poświęceniem. Trener, który kocha koszykówkę. Trener, który cały czas jest w grze i ma z tego frajdę.

Portfolio trenera Marka Mańkowskiego
Marek-Mankowski-portfolio – kliknij i zobacz!

 

 

Dołącz do rodziny Kangoo Kids!

Szkoła koszykówki Kangoo Kids powstała z myślą o najmłodszych, z pasji do zdrowego stylu życia i koszykówki. Funkcjonuje na bliskich nam wartościach i jasno sprecyzowanych celach. Stanowią one fundament zarówno w naszym życiu osobistym, dotychczasowej pracy oraz w wizji planowanego przedsięwzięcia.